04-06
Pradinių klasių mokiniai dalyvavo raiškiojo skaitymo konkurse ,,Mano gimtinė". Sveikiname gausų būrį nugalėtojų😊🥇🥈🥉🏆
Projekto ,,3 C'Ship - Climate, Culture and Citizenschip“ susitikimas Siesikuose
Kovo 27– 30 dienos buvo ypatingos ne tik Erasmus+ projekto ,,3 C'Ship - Climate, Culture and Citizenschip“ koordinatorei Violetai Grigaliūnienei, dalyviams, bet ir visai Siesikų pagrindinės mokyklos bendruomenei. Minėtomis dienomis pas mus svečiavosi bičiuliai iš Kroatijos, Italijos bei Lenkijos (deja, draugai iš Turkijos šįkart atvykti negalėjo, nes stipriai nukentėjo nuo stichinių žemės drebėjimų).
Pirmąją susitikimo dieną svečius pasitikome su duona ir druska bei liaudišku šokiu. Aktų salėje vyko filmo, pristatančio Lietuvą, peržiūra. Vėliau 5-8 klasių mokiniai padovanojo puokštę skambių lietuviškų dainų bei surengė ekskursiją po mokyklą. Mokyklos koridoriuje buvo eksponuojami projekto dalyvių kurti plakatai apie saulės energiją.
Antrąją projekto susitikimo dieną pradėjome Užugiryje. Čia mokiniai aplankė muziejų, mokėsi dailyraščio. Vėliau projekto dalyviai dalyvavo šakočio bei kugelio kepimo edukacijose. Pasistiprinę vyko į Ukmergę, kur mokėsi marginti velykinius margučius vašku.
Trečioji viešnagės Lietuvoje diena projekto ,,3 C'Ship - Climate, Culture and Citizenschip“ komandai prasidėjo ekskursija Alesnikuose, kur turėjome galimybę išgirsti bei pamatyti, kaip gaminama tvari energija. Vėliau lankėmės riedlenčių parke: ne tik stebėjome, kaip iš nebetinkamų naudoti riedlenčių gimsta nauji daiktai, bet ir patys turėjome galimybė pasimokyti važiuoti riedlente. Nors oras nelepino, projekto dalyviai ir svečiai noriai susipažino su sostine: lankėsi Gedimo bokšte, Vilniaus senamiestyje, žymiausiose miesto šventovėse.
Ne mažiau įspūdžių mūsų svečiams paliko ir viešnagė Anykščiuose, kur aplankėme Puntuką, Medžių lajų taką, smagiai krykštaudami nusileidome vasaros rogučių trasa bei dalyvavome duonos kepimo edukacijoje.
Penktąją susitikimo dieną lankėmės Ukmergės rajono savivaldybėje, pasivaikščiojome po Ukmergę. Vėliau veiklos vyko mokykloje. Čia mokinių komandos kūrė saulės namą, dirbo lazerinėmis staklėmis, sportavo, grožėjosi viešnagės Lietuvoje nuotraukomis. Susitikimą vainikavo įteikti projekto dalyvių sertifikatai bei smagus vakarėlis su ,,Pyniava“.
Nors šis projekto ,,3 C'Ship - Climate, Culture and Citizenschip“ susitikimas buvo paskutinis, tikimės, kad projekto metu įgytos žinios mums pravers kasdienybėje, užsimezgusios draugystės ilgai nenutrūks, o ateityje galbūt išaugs į kitus naujus projektus.
Rasa Kuliavaitė,
Siesikų pagrindinės mokyklos mokytoja
Respublikinis Česlovo Kudabos XXII– asis geografijos konkursas
Po 3 metų pertraukos Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete gyvai įvyko XXII– asis respublikinis geografijos konkursas 6–12 klasių mokiniams. Į konkursą susirinko apie 850 moksleivių iš visos Lietuvos. Jame dalyvavo ir Siesikų pagrindinės mokyklos 6 kl. mokinė Austėja Kuliešytė bei aštuntokės Beatričė Samsonovaitė ir Vesta Pociūnaitė.
Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojai klausėsi paskaitų: dr. G. Godienės „Apie ką rašė Č. Kudaba?“ ir dr. E. Rudnickaitės „Svečiai iš dangaus “. Iki konkurso pradžios mokiniai turėjo galimybę aplankyti geologijos muziejų, VU meteorologijos stotį, apsilankyti auditorijose trumpose paskaitose ar tiesiog apsižvalgyti po universitetą. Lauksime rezultatų, kurie mokyklą pasieks gegužės viduryje.
Geografijos mokytoja D. Prokapienė
Keliasi žemė ryto skambėjime
Kovo 14 dieną prasidėjo Žemės dienai paminėti skirtas renginių ciklas „Keliasi žemė ryto skambėjime“, kurį organizuoja chemijos mokytoja Rita Lingienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vitalija Čyvienė. Mergaitės dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Dėk šiaudą prie šiaudo – suriši sodą“. Mokytoja V. Čyvienė papasakojo apie šiaudinių sodų prasmę, rišimo techniką. Pabandėme surišti pačią paprasčiausią detalę – reketuką. Lengva nebuvo, nes darbas reikalauja kruopštumo, atsargumo. Iš tokių reketukų galima „auginti“ sodą į viršų ir apačią, tik reikia fantazijos ir išradingumo. Galbūt kas nors šį darbelį ir pamėgs.
03-09
Padėdami vaikui lavinti smulkiosios motorikos įgūdžius, skatiname vystytis jo kalbą, nes pirštų galiukuose esantys centrai, susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą, o kai kurie pirštų ir riešo judesiai yra susiję su aplinkos suvokimu, intelektine smegenų veikla. Smulkiosios motorikos lavinimas stimuliuoja ne tik kalbos raidą, bet ir gerina pirštų, plaštakos, riešo, rankų - akių koordinaciją, ugdo dėmesį, atmintį, susikaupimą, kantrybę, padeda atpalaiduoti rankas, mažina nuovargį.
Vaiko raidos psichologai tvirtina, kad vaikai, kuriems buvo mankštinami rankų pirštukai, greičiau pradeda taisyklingai, aiškiai kalbėti, gerai artikuliuoja garsus. Tad vaikai, pakviesti visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Audros, išbandė lavinamąją priemonę ,,Zometool", skirtą erdvinių kompozicijų konstravimui. Naudojant ,,Zometool" yra lavinama koncentracija, rankų koordinacija, taip pat erdvės suvokimas.
,,Zometool" - viena iš projekto ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai" priemonių.
Medžiagą paruošė sveikatos priežiūros specialistė Audra Bertašienė