erasmus+    siesiku_gimnazijos_logo

 

Mūsų Siesikų gimnazija nuo 2020 metų lapkričio mėnesio dalyvauja Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių mokykloms projekte. Projekto trukmė 2020-2022 metai. Biudžetas 28 351 eurų iš Europos Sąjungos lėšų. Projekto pavadinimas – Climate, Culture and Citizenship – The Unity of C‘s ( klimato kaita, kultūra ir pilietiškumas – 3-ų K vienybė)

Projekto tikslas – skatinti ekologinį išsilavinimą. Projekto uždaviniai - padėti saugoti gamtą, tausoti jos išteklius, rūšiuoti atliekas, skatinti jų perdirbimą, tvarkyti aplinką, dalintis vieni su kitais, padėti žmonėms, gaminti naudingus dalykus iš antrinių žaliavų, rasti būdus, kaip kovoti su klimato kaita, sužinoti kuo daugiau naujų dalykų apie projekto šalis, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.

 

Projekto dalyviai yra 6 užsienio partneriai: Turkijos Antakya miesto mokykla Hatay Bilim ve Sanat Merkezi, Turkijos Hatay miesto mokykla Nami Veysoglu Imam Hatip Ortaokulu, Kroatijos Tovarnik miesto Osnovna skola Antun Gustav Matos Tovarnik, Italijos Nocera Umbra miesto Instituto Omnicomprensivo D.Alighieri, Lenkijos Leszno miesto Szkola Podstawowa Nr.4 im. Adama Mickiewicza, Lietuvos Ukmergės r. Siesikų gimnazija. Turkijos Antakya miesto mokyklos mokytoja Tuba Goren yra viso projekto „Climate, Culture and Citizenship – The Unity of C‘s“ koordinatorė. Jai turime atsiskaityti dalį atliktų darbų, o visus kitus Lietuvos nacionalinei agentūrai.

 

Projekto programoje numatyta labai daug darbų: pasidalinimo akcijos, aplinkos tvarkymo akcijos, atliekų rūšiavimas, projekto daržo sodinimas ir priežiūra, ekskursijos po Lietuvą, 26 veiklos, susijusios su tema „Veiklos nuo A iki Z“( turime atlikti darbus, prasidedančius kiekviena abėcėlės raide), taip pat meninės veiklos ( dainos, šokiai, eilėraščių kūrimas, drama, piešimas ir tapyba, plakatų, logotipų, atvirukų kūrimas), kitų šalių kultūrų pažinimas.

 

Taip pat reikia pagaminti daug produktų: projekto internetinę svetainę, nuotraukų albumą, logotipą, lankstinukus, projekto dainą, ekologinį daržą, įvairius aplinkosaugos pristatymus skaidrėse, parodas, projekto knygą-vadovą, brošiūrą, plakatus, atvirukus, trumpus filmukus, elektroninę knygą „ Pakeisk nuo A iki Z“.

 

Visa projekto medžiaga yra talpinama eTwinning portale ir projekto svetainėje www.3cship.com

 

Mūsų gimnazijos projekto koordinatorė Violeta Grigaliūnienė. Projekto nariai: Gražina Savilionienė, Rasa Kuliavaitė, Ona Motiejūnienė, Elvyra Balnienė, Marytė Talalienė, Inga Andrašiūnienė, Alvydas Grigaliūnas. Taip pat mokiniai: Upė Skirmantaitė, Evita Žliobaitė, Ugnius Stašaitis, Toma Razvadauskaitė, Kornelija Gvozdaitė, Violeta Šataitytė, Vykintė Pivoraitė, Vesta Pociūnaitė, Beatričė Samsonovaitė, Aistė Veselkaitė, Lėja Andrašiūnaitė, Laisvė Butvilavičiūtė, Gabrielė Bakšytė, Gabija Jurevičiūtė.

 

Pati maloniausia projekto veikla yra tarptautiniai partnerių susitikimai. Susitikimai vyks visose šalyse, truks po 7 dienas. Kiekviename dalyvaus po 2 mokytojus ir 5 mokinius. Pirma išvyka į Turkiją, jos tema: 3C‘ship and Water. Antra į Kroatiją, tema : 3C‘ship and Air/Weather. Trečia į Italiją, tema: 3C‘ship and Soil. Ketvirta į Lietuvą, tema: 3C‘ship and Sun. Paskutinė kelionė į Lenkiją, tema: 3C‘ship and Love. Kelionių metu mokysimės saugoti gamtą, pažinti šalis ir bendrauti su kitų kultūrų žmonėmis.

 

Viena iš būtinų sąlygų dalyvauti partnerių susitikime – anglų kalbos mokėjimas ir taip pat dalyvavimas projekto veiklose.

 

2022 m. rudenį visų šalių projekto partneriai atvyks į Lietuvą, į mūsų mokyklą. Mes pristatysime savo mokyklos įdomiausias veiklas, vietas. Mokiniai dalyvaus keliose pamokose, kurs trumpus filmukus apie gamtosaugą. Organizuosime nuotraukų, piešinių parodas, praktinį užsiėmimą apie saulės energijos efektyvų panaudojimą, ekologiško maisto gaminimo dirbtuvėles ir ekologinį pikniką. Turėsime susitikimą su Ukmergės savivaldybės atstovais. Keliausime į Vilnių ir Molėtus. Aplankysime Vilniaus senamiestį, riedlenčių dirbtuvėlę, Pūčkorių atodangą. Šėliosime Žalvario parke.

 

Gundos S. logotipas tarptautiniam konkursui, kuris laimėjo 3-ą vietą.  Tomos R. logotipas laimėjo 3-ą vietą mokykloje 
   

 


Erasmus+ projektai Siesikų gimnazijoje


Siesikų gimnazija jau penktus metus dalyvauja Erasmus+ projektų veiklose. 2018 metais rugsėjo mėnesį buvo laimėtas  projektas „Tolerance is my best friend“ (Tolerancija yra geriausia mano draugė), kuris tęsiasi dar ir dabar. Siesikiečiai kartu su Lenkijos, Rumunijos, Italijos ir Bulgarijos mokiniais mokosi būti tolerantiškais per kitų šalių papročius, tradicijas, kultūrą ir to mokyti kitus. Projekto dalyviai lankosi vieni pas kitus. Mūsų mokyklos dvi delegacijos, po 4 mokinius ir 2 mokytojus, lankėsi Sicilijoje, Bulgarijoje ir praleido ten kupinas įspūdžių dienas. Jie gyveno šeimose, dalyvavo ekskursijose, atliko daugybę veiklų: aplankė vaikų namus, pabėgėlių centrus, mokėsi fotografuoti ir filmuoti, kurti dainas. 2019 m. gegužės mėnesį visi projekto partneriai susirinko Siesikuose. Vyko nuostabios veiklos: šakočio ir kitų nacionalinių valgių gaminimas, visų projekto šalių saldumynų ragavimas, eko piknikas, video filmų kūrimas, skautų veiklos, šėlionės Ilgajo sodyboje, ekskursijos į Vilnių, Anykščius ir Trakus. Pernai pavasarį projekto veiklos buvo sustabdytos dėl pandemijos. Liko neaplankyta Rumunija ir Lenkija. Tikimės, kad dar sugebėsime ten nuvykti, nes projektas yra pratęstas. Šiuo metu vykdome nuotolines veiklas: susitinkame su partneriais, kuriame filmukus, atvirukus, plakatus, diskutuojame.
Tačiau tai dar ne viskas. Šį rugsėjį sužinojome, kad laimėjome dar vieną Erasmus+ projektą apie ekologiją „Climate, Culture and Citizenship – The Unity of C‘s ( Klimato kaita, kultūra ir pilietiškumas – 3-ų K vienybė). Jis truks du metus 6 mėnesius. Tai labai smagus projektas , kurio tikslas – skatinti ekologinį išsilavinimą, padėti saugoti gamtą, tausoti jos išteklius, rūšiuoti atliekas, skatinti jų perdirbimą, tvarkyti aplinką, dalintis vieni su kitais, padėti žmonėms, gaminti naudingus dalykus iš antrinių žaliavų, rasti būdus, kaip kovoti su klimato kaita. Ir mes tai darysime kartu su Turkijos, Italijos, Kroatijos ir Lenkijos mokiniais ir mokytojais. Net 20 mokinių ir keletas mokytojų gaus puikią galimybę pažinti šias šalis iš arti, užmegzti naujas pažintis, patobulinti savo anglų kalbos žinias, gauti neišdildomų įspūdžių.
Šiuo metu vykdome labai svarbias 26 veiklas, susijusias su tema „Veiklos nuo A iki Z“( turime atlikti darbus, prasidedančius kiekviena abėcėlės raide). Visi projekto mokiniai noriai dalyvauja, fotografuoja ir filmuoja savo darbelius, kartą į savaitę organizuojame nuotolinius susitikimus ir aptariame veiklas. Ypač aktyviai projekte dalyvauja Ugnius Stašaitis, Toma Razvadauskaitė, Upė Skirmantaitė ir Lėja Andrašiūnaitė (nors yra tik pirmokė). Taip pat noriu pagirti Vykintę Pivoraitę, Vestą Pociūnaitę, Gabiją Jurevičiūtę, Violetą Šataitytę, Korneliją Gvozdaitę, Evitą Žliobaitę, Beatričę Samsonovaitę. Labai smagu, kai yra tokių šaunių mokinių. Linkiu ir kitiems prisijungti prie mūsų veiklų, tikrai smagiai praleisime laiką.


                                                                                                               Projektų koordinatorė Violeta Grigaliūnienė